Якщо перед вами гостро стоїть таке питання, то в цій статті ви знайдете на нього відповідь.

Бажання допомогти своєму ближньому, який досяг похилого віку і з працею може впоратися з елементарними побутовими справами — природна реакція. Хочеться оточити рідної людини турботою і увагою.

На жаль, не завжди виходить зробити це так, як хотілося б — немає часу, відсутні знання правил медичного догляду.

У ситуації, що склалася, часто не дає побачити можливість вирішення проблеми — почуття провини. Ви выбиваетесь з сил, намагаючись забезпечити своєму підопічному гідну старість. Ви звалюєте на себе непомірний тягар турбот, намагаючись встигнути скрізь — і на роботі, і в родині, і в догляді за старою людиною. Передбачуваний результат такої гонки — стрес і нервовий зрив.

Але найжахливіше, що з-за цього страждаєте не тільки ви. Страждають ваші близькі люди, тому що ви не можете дати їм стільки уваги, скільки їм потрібно. Та й сам літня людина відчуває докори сумління від того, що він доставляє вам так багато клопоту6a00d83451706569e2017c31f560e4970b

А тепер представте — ваш підопічний не тихий дідок, мирно сидить у кріслі і цілодобово дивиться телевізор. Якщо на тлі різних захворювань він неспокійний, забудькувата і своєю поведінкою може завдати шкоди не тільки собі, але й оточуючим, забувши закрити двері або вимкнути газ.

Ідеальне рішення — визначення підопічного в будинок престарілих.

Але як зробити вибір, якого саме — державного або приватного віддати перевагу?

В чому різниця? 

 

Що стосується приватних пансіонатів для престарілих, то щодо тут все зрозуміло — ви самостійно обираєте заклад. Орієнтиром служать:

• умови проживання

• вартість проживання

• діагноз літньої людини

У приватному будинку престарілих особливості проживання можуть бути персонально розписані під вашого підопічного. Це категорично неможливо в держустанові, програма перебування в них однакова для всіх.

Та й за рівнем побутових умов приватний будинок престарілих набагато комфортніше і краще, ніж державний. Причина криється в серйозної різниці між забезпеченням тих і інших установ.

Невисокі зарплати співробітників держустанов не говорять на користь останніх. На цьому ґрунті персонал не завжди буває ввічливий і уважний. Додайте до цього казенну обстановку і картинка зложиться сама собою.

Така атмосфера діє гнітюче на літніх людей — вони змушені не жити, а доживати свої роки. І часто на цьому грунті у мешканців подібних закладів трапляються депресії і поглиблення захворювань.

Є ще одна незручність при влаштуванні в державний будинок престарілих — обов'язкова наявність напряму від соцслужб. Щоб отримати цей напрям вам доведеться обійти не один кабінет, вистояти чималі черги і зібрати пристойну пачку довідок.

Підводячи підсумок вищесказаного, можна порадити тільки одне — якщо літня людина вам доріг, і ви дійсно хочете забезпечити йому гідну старість, то самим вірним рішенням буде вибрати комерційний будинок престарілих з високим рівнем догляду та проживання. А ви робіть висновки самі.

Сподіваємося, що отримана інформація допоможе вам прийняти вірне рішення.