amone
bedam

Комфорт


можливість тимчасового або постійного догляду

caream

Догляд


можливість тимчасового або постійного догляду

bed

Атмосфера


піклуємось про емоційний стан постояльців

logono

Кваліфація


можливість тимчасового або постійного догляду

diet

Харчування


піклуємось про емоційний стан постояльців

calendar

Гнучкість


можливість тимчасового або постійного догляду

У літньому віці відбувається ряд значних фізіологічних змін, які необхідно враховувати при складанні меню літньої людини.

1. Знижується об'єм м'язової маси і збільшується обсяг жирової маси тіла. Наслідком цього може бути набір зайвої ваги.

2. Нерідко на тлі погіршення нюху і смаку знижується задоволення від прийому їжі, що веде до зменшення кількості споживаної їжі і зниження ваги. Погані зуби, недостатньо хороше пережовування їжі також можуть стати причиною поганого засвоєння їжі і зниження ваги.depositphotos 4664814 s

3. Відбувається зниження маси сполучної тканини, колагену, клітин імунної системи, транспортних білків і ін. Це може стати причиною зниження опірності організму і появи різних хвороб.

4. Після 30 років починається втрата кісткової тканини. У жінок в менопаузі цей процес йде особливо активно, що підвищує ризик перелому кісток. Цьому сприяють також низька вага, недостатній вміст вітамінів у раціоні, гіподинамія.

5. З віком зменшується вміст води в організмі (на 17% у жінок з третього по восьме десятиліття життя, на 11% — у чоловіків за той же період часу).

6. Відбувається зниження функції всіх відділів шлунково-кишкового тракту: зменшується вміст травних ферментів, зниження переваривающей і всмоктуючої функцій тонкої кишки, зменшення рухової активності кишечника. 

Як правило, раціон літніх людей характеризується недостатнім вмістом вітамінів, мінеральних речовин і мікроелементів. Причин тому декілька:

• труднощі при пережовуванні сирих овочів і фруктів;

• швидка стомлюваність при обробці овочів і фруктів;

• погана переносимість сирих овочів і фруктів (здуття, біль у животі, бурління в животі);

• нерідко і соціальні фактори (висока вартість овочів і фруктів, нікому принести і т. д.)

З урахуванням всього вищепереліченого харчування літньої людини має свої особливості. 

• Їжу краще подрібнювати, відварювати або гасити, запікати. Це підвищує доступність харчових компонентів для ферментів і покращує їх засвоєння

• Їжа повинна бути різноманітною, містити достатню кількість повноцінного білка. Потреба в білках для літніх становить 1 г/кг маси тіла, для хворих старих людей потреби в білку вище-1-1,5 г/кг маси тіла. За рахунок білка повинна надходити 12-15% від добової калорійності раціону

• У раціоні обов'язково має бути присутнім білок тваринного походження: молочний білок (краще у вигляді сиру, кисломолочних продуктів), яєчний білок, риба, м'ясо птиці, нежирна яловичинаbalans

• Надходження жиру становить 30% від добової калорійності. Але не менше 20%! Незамінні жирні кислоти повинні становити 2-3% від добової калорійності, тобто 9-10 г незамінних жирних кислот (лінолевої, ліноленової)

• Так як з віком порушується толерантність до вуглеводів, то рекомендується обмеження простих вуглеводів у вигляді цукру, солодощів. Краще їсти їх у натуральному вигляді — фрукти, розмочені сухофрукти, яблучний мармелад, пастилу, зефір

• Кількість повільно всмоктуються вуглеводів, які містяться в зернових, крупах, бобових, має становити 55-60% від добової калорійності

• З віком погіршується засвоєння молочного цукру — лактози. Тому краще використовувати кисломолочні продукти, де міститься менша кількість лактози. В раціоні повинно міститися достатня кількість харчових волокон (у пацієнтів похилого віку досить часто зустрічаються запори)

У літньому віці важливо зберігати стабільний вага в межах норми, так як і недолік маси тіла і її надлишок веде до виникнення значних проблем зі здоров'ям.

Кожен може визначити відповідність своєї ваги свого росту. Цей показник називається Індекс Маси Тіла — ІМТ. Для того, щоб обчислити ІМТ, необхідно розділити свою вагу на зростання в метрах і ще раз на зростання в метрах, тобто 

 

                          Вага в кг

ІМТ= -----------------------------------------------

               Зростання в метрах * Зростання в метрах

Нижня межа норми ІМТ для літніх = 22 кг/ м2. Верхня=28-29 кг/ м2.

Наприклад, зростання жінки 72 років = 160 см, вага = 50 кг. ІМТ = 50/1,62*1,62 =19,5 кг/ м2. У цієї жінки недостатній вагу. Їй потрібно звернути увагу на своє харчування.

 

ctb-logodm

Гідне місце, де ви можете забезпечити комфортну старість для своїх близьких

дізнатись більше

Будинок для пристарілих Дім Надії забезпечить високоякісний догляд за постояльцями, з урахуванням індивідуальних потреб. Завернувшись до нас Ви отримаєте можливість оточити близьких турботою та необхідних увагою, надавши цілодобову оплату і сертифікований догляд.

Основний принцип, на якому будується роботи установи - надання необхідної допомоги людям похилого віку. Подібні установи повинні приділяти особливу увагу створенню атмосфери домашнього затишку і тепла, проте не кожен пансіонат для літніх.

kolaz3rdblock

Цінуємо Ваш комфорт

Пансіонат "Дім Надії" робить все, що наші постояльці почували себе добре, та були повністю забезпечені

РЕАБІЛІТАЦІЙНІ ПРОГРАМИ

gimnasticam

Лікувальна
гімнастика

massageam

Масажні
процедури

physictrainam

Позфізичне
тренування

lastoneam

Лікувальна
гімнастика


 


commphoto

Відгук про розуміння
Також хочу відмітити обслуговуючий персонал. Їхню доброту, розуміння і співчуття до всіх пацієнтів пансіонату. Особливо Ковальська Т.М. це людина «золото», вона вміє заспокоїти, зрозуміти і порадити, на таких людях тримається все.

Алла Дмитрівна
Претензій до прибування немає. Психічний, фізичний стан після перебування в пансіонаті «Дім Надія» задовільний. В майбутньому будемо за допомогою і надалі звертатися до цього закладу.

commphoto
commphoto

Вдячна працівникам пансіонату
Я дуже вдячна працівникам пансіонату «Дім Надія» директору цього закладу п. Орлову Вячеславу Володимировичу за чуйне, дбайливе ставлення до мого тата. Щиро дякую, за увагу до літніх і хворих людей. Дуже гарний заклад.

Всі відгуки про пансіонат