amone
bedam

Комфорт


можливість тимчасового або постійного догляду

caream

Догляд


можливість тимчасового або постійного догляду

bed

Атмосфера


піклуємось про емоційний стан постояльців

logono

Кваліфація


можливість тимчасового або постійного догляду

diet

Харчування


піклуємось про емоційний стан постояльців

calendar

Гнучкість


можливість тимчасового або постійного догляду

Турбота про літніх людей – заняття, що вимагає спеціальних знань і навичок, причому не тільки в медицині, але і психології. Але далеко не у кожного з нас є можливість піти на спецкурси або найняти доглядальницю з професійною освітою. Однак якщо вам необхідно піклуватися про літніх людей, то треба знати з якими особливостями поведінки вам доведеться зіткнутися.

 

Психологічні особливості людей похилого віку

 

Одна з головних психологічних особливостей людей в літньому віці – почуття самотності. На жаль, для цього часто є об'єктивні підстави – брак спілкування, неувага з боку близьких, неможливість вести звичний спосіб життя і т. п. 

 

Почуття самотності виникає і з-за різниці поколінь — літнім людям важко знайти порозуміння з дітьми і внуками, важко орієнтуватися в їх інтересах. А друзів-ровесників, із зрозумілих причин, стає все менше і менше, старим не з ким поділитися своїми почуттями або часто вони залишаються незрозумілими. В результаті розвивається почуття самотності, яке завдає людині душевну травму.

 

Ще одна особливість полягає в тому, що літнім людям, як правило, важко адаптуватися до чого-небудь нового. Велику роль у цьому відіграє небажання розвиватися, а мотивація проста — «А навіщо мені це треба? Життя практично прожите!»

Багато асоціюють старість з неміччю і іноді настільки сильно, що самі починають відчувати себе немічними. Все це ускладнюється хворобами — літня людина починає занурюватися в них, постійно думати про свої болячки, відвідувати поліклініку, вишукуючи нові хвороби. Як результат – затяжна депресія і страх за своє життя. За даними досліджень більше 70% літніх людей перебувають у стані депресії або близькій до неї. 

 

Виникає питання — як допомогти нашим близьким і собі? Для початку необхідно визначитися з розумінням самого поняття «старість». Вона буває фізичної (хвороби, старіння організму), соціальної (вихід на пенсію і, як результат, звуження кола спілкування, втрата рідних людей, друзів), психологічної (втрата інтересу до навколишнього світу, до інших людей, небажання розвиватися). Виходячи з цього, ми бачимо, що фізичну і соціальну старість запобігти неможливо, а от боротися з психологічної можна і потрібно. Саме про це йдеться, коли говорять, що необхідно залишатися молодим душею. 

 

Нижче спробуємо розібратися, як допомогти літнім людям жити спокійніше, радісніше і цікавіше.

 

Все вийде, досить слідувати простим радам:

• не дозволяти літній людині замикатися в собі, але в теж час не варто нав'язувати своє спілкування, якщо на даний момент людина цього не хоче;

• знайти для літньої людини яке-небудь цікаве заняття, підтримувати його інтерес до хобі, якщо таке є; 

• важливо, щоб літні люди побільше гуляли на свіжому повітрі, сидіння в чотирьох стінах навряд чи додасть позитивних емоцій.

Насправді рідним і близьким, які здійснюють догляд за престарілими людьми, важливо зрозуміти, чого потребують люди похилого віку, які почуття вони відчувають, яка допомога їм потрібна. І допомога ця не повинна бути лише матеріальної. Літнім людям необхідно спілкування, розуміння, щоб було з ким обговорити свої проблеми. І, звичайно ж, треба терпляче відноситись до постійних скарг, особливо у хворих людей, не зриватися криком на їх витівки і примхи. Якщо літні люди відчують щирі увагу, турботу, що вони потрібні комусь , то багато проблем залишаться позаду.

Як видно з вищевикладеного, турбота про літніх людей вимагає не тільки щирого бажання допомогти, але також спеціальних знань і великої кількості вільного часу. На жаль, не завжди в домашніх умовах можна досягти якісного та правильного догляду за престарілими людьми. Тому можливо краще розглянути варіант проживання літньої людини в комфортабельному приватному будинку престарілих, в якому створені всі необхідні умови для такої категорії людей.

 567 001

ctb-logodm

Гідне місце, де ви можете забезпечити комфортну старість для своїх близьких

дізнатись більше

Будинок для пристарілих Дім Надії забезпечить високоякісний догляд за постояльцями, з урахуванням індивідуальних потреб. Завернувшись до нас Ви отримаєте можливість оточити близьких турботою та необхідних увагою, надавши цілодобову оплату і сертифікований догляд.

Основний принцип, на якому будується роботи установи - надання необхідної допомоги людям похилого віку. Подібні установи повинні приділяти особливу увагу створенню атмосфери домашнього затишку і тепла, проте не кожен пансіонат для літніх.

kolaz3rdblock

Цінуємо Ваш комфорт

Пансіонат "Дім Надії" робить все, що наші постояльці почували себе добре, та були повністю забезпечені

РЕАБІЛІТАЦІЙНІ ПРОГРАМИ

gimnasticam

Лікувальна
гімнастика

massageam

Масажні
процедури

physictrainam

Позфізичне
тренування

lastoneam

Лікувальна
гімнастика


 


commphoto

Відгук про розуміння
Також хочу відмітити обслуговуючий персонал. Їхню доброту, розуміння і співчуття до всіх пацієнтів пансіонату. Особливо Ковальська Т.М. це людина «золото», вона вміє заспокоїти, зрозуміти і порадити, на таких людях тримається все.

Алла Дмитрівна
Претензій до прибування немає. Психічний, фізичний стан після перебування в пансіонаті «Дім Надія» задовільний. В майбутньому будемо за допомогою і надалі звертатися до цього закладу.

commphoto
commphoto

Вдячна працівникам пансіонату
Я дуже вдячна працівникам пансіонату «Дім Надія» директору цього закладу п. Орлову Вячеславу Володимировичу за чуйне, дбайливе ставлення до мого тата. Щиро дякую, за увагу до літніх і хворих людей. Дуже гарний заклад.

Всі відгуки про пансіонат