Інсульт виникає в результаті розриву кровоносної судини і проникнення крові в мозок або внаслідок блокування або звуження кровоносних судин, що зменшує потік крові у відповідній кровопостачанню області мозку. Обидва типи інсульту викликають пошкодження клітин мозку, частина з яких гине.
Як інсульт впливає на хворого?
Вплив інсульту на життєдіяльність організму визначається тим, яка з областей мозку пошкоджена і за виконання яких саме функцій вона відповідає. В результаті інсульту може бути порушена нормальна робота наступних органів і систем: прийом і ковтання їжі, рух і чутливість, включаючи координацію, зорове сприйняття, слух, мова, здатність регулювати сечовипускання і дефекацію, Як особа, що доглядає за хворим, ви повинні спостерігати за цими змінами, відзначаючи зрушення як в позитивну, так і в негативну сторону. Хворі інсультом можуть відчувати втому і зазнавати труднощів в мисленні або контролі своїх емоцій, а також перебувати в депресивному стані.
Тривалість збереження порушених функцій після деяких типів інсульту може становити хвилини, години або проходити зовсім непомітно. Відновлення після більш важких типів інсульту може займати місяці або роки, так як процес реорганізації мозку тривалий і поступовий, і результатом цього процесу є компенсація порушених функцій пошкоджених ділянок здоровими частинами мозку. Однак іноді втрата функцій є незворотною.
Що таке реабілітація?
Реабілітація - це комплекс медичних, психологічних, педагогічних, професійних і юридичних заходів, спрямованих на відновлення повсякденної діяльності, працездатності та здоров'я пацієнтів після перенесеного інсульту.
За допомогою спеціальних вправ і методів хворі інсультом відновлюють втрачені можливості чи поступово набувають нові навички, що дозволяють їм займатися повсякденною діяльністю. Кращих результатів реабілітації можливо досягти при мультидисциплінарному поході. Так, у відновленні мови і мовних здібностей доцільна допомогу логопеда, рухової активності - фізіотерапевта, виконанні повсякденних завдань - лікаря-трудотерапевти.